Lihtne, soodne ja hea argitoit. Ahjukana

Lihtne, soodne ja hea argitoit. Ahjukana

Kuidas teie tervet kana küpsetate? Mina enamjaolt lõikan kana liblikaks, panen marinaadi ning küpsetan resti peal, all on sügavam ahjuplaat. Ahjuplaadile lisan u 500ml vett, sibulat ning kõik hää kraam tilgub sinna vette, millest moodustub küpsemise lõpus hõrk kaste.

Vahel redutseerin kaste paksuks, kuid kui on väga kiire, siis valan kastme potti, maitsetan vajadusel ning paksendan tärklisega.

Tärklistega on see asi, et mina soovitan kasutada maisitärklist, kuna maisitärklis kannatab kõvemat kuumust ja kui väga kogenud käpp ei ole, siis on sellega kergem majandada.

Alati ei pea kanale marinaadi ise tegema, väga hea hinnaga saab ka juba marinaadis olevat kana. Kana marineerimiseks kasutan mina seda, mida kätte saan. Sidrun, suitsutatud paprikapulber, tüümjan, sool, pipar, mesi või siirup (sellegea pintseldan kana siis, kui kana hakkab pealt juba värvi võtma), sojakaste, küüslauk, ka broilerimaitseaine jnejne.

Kana küpsetan 185 kraadis kuniks sisetemperatuur on 75 kraadi (sellega läheb umbes 45 min kuni 1 tund) või kui termomeetrit ei ole, siis teed augu kintsu ja rinda ning kui välja voolab selge mahl, siis on kana valmis, kui mahl on roosa, siis ei ole veel valmis.

Kõrvale tegin kartuliputru ja lisandiks värkset hapukapsast porgandiga. Külma ilma toit!

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top