Lihtsad liivaküpsised

Lihtsad liivaküpsised

Ma teen ikka veel oma lõputööd ning eile tuli selline tunne, et mina tahan teistisugust küpsist sinna põhjaks. Otsisin ja kaalusin ning lõpuks otsustasin proovida liivaküpsist, sest see magustoidu põhi peab olema mure, õhuline ja hea ning mis kõige tähtsam – lihtne valmistada.

Vaja läheb:

200 g võid või margariini

2 dl suhkrut

1-2 tl vaniljesuhkrut

2 tl küpsetsuspulbrit

5 dl nisujahu

Pane või või margariin potti ja kuumuta vaiksel tulel seni, kuni või hakkab kergelt pruuniks minema, umbes 20 minutit. Hoia võil silm peal, või ei tohi minna kõrbema ega liiga tumedaks. Ära väga sega, pigem liiguta potti. Aru saad sa sellest, kui rasvaine mullitab teistmoodi, värv muutub pruunikamaks ning kergelt pähkline lõhn tuleb. Pruunistatud või või margariin annab mõnus maitsenüansi.

Jahuta toatemperatuurini, lisa suhkur, vaniljesuhkur ja küpsetuspulber, sega hoolikalt. Lõpuks sega juurde jahu, sega ning vooli kahe lusika abil küpsetusplaadile väikesed pätsikesed. Supilusikaga tulevad umbes 35g pätsikesed ja neid saad 19-20 tk, väiksemate lusikatega väiksemad ning neid saab rohkem, oleneb kuhu vaja ja milleks kasutada, vastavalt nii teegi.

Küpseta 175 kraadis, suuremaid pätsikesi 25 minutit, väiksemaid 15 minutit.

Anna jahtuda, kindlasti anna jahtuda! 🙂

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top