Viirused

Esimene köha-nohu viirus murdis ka meid maha, väga hullult ei niitnud, vaid minul oli 1 päev selline algava nohu tunne, kuid see läks üle;kõige raskemini koges tõbe teismeline, vaeseke nuuskas oma nina ülipunaseks, kuid köhatas ainult paar korda; väiksem paar korda nuuskas ning kaasa kurtis, et ta vist jääb haigeks…. Hetkel õnneks midagi hullu meil seega ei ole.

Kuidas leevendada nohu-köha, mida teha?

D vitamiin – keha tallendab vitamiini maksas ning suvel päikesest kogutud vitamiinivaru jagub umbes 5 kuuks, seega sügisel kannatab hakata juba lisa võtma.

Tsink – toetab meie immuunsust (et tsink imenduks paremini, süüakse selle toetamiseks b6 vitamiini).

C vitamiin – apteegis müüakse toidulisandeid või saab nt c vitamiini ka süües paprikat, lehtkapsast, tsillit, lillkapsas, brokoli. Väga palju c vitamiini on nt ka lodjapuu marjades!

Erinevad ravimteed – Pikalt hautatud ingverijuure tee või siis nt lodjapuu marjade tõmmis (paar sl marju termosesse ning keev vesi peale ning anna tõmmata üle öö). Kurgule ja köhale on head ka tüümian ja kaneeli koor. Toon näite – ingver soojendab, piparmünt jahutab.

Inhalaator – kasutan aegajalt inhalaatoris ka brontexi lahuse ja soolalahuse segu, aitab.

Päris mesi – Päris mesi on see, milles on sees õietolm (enamus poes müüdavates on õietolm välja tsentrifuugitatud). Õietolmuta mesi on kui suvaline suhkrusiirup ning raviomadusi on suur ümmargune null! Paljudes poodides müüdav mesi on suhkrusiirup. Mett kasutada siiski tagasihoidlikult.

Miks? Sest mesi sisaldab ka palju suhkrut ning põletikulistes olukordades tuleks vältida magusat, kuna magus toidab põletikku. Suhkur muudab keskkonna happeliseks ja põletikud lihtsalt jumaldavad happelist keskkonda! On sulaselge vale ja rumalus soovitada põletikulistes olukordades (köha-nohu-palavik) kasutada magusainetega leevendajaid (ehk köhasiirupeid jne). Ilus köha võib areneda ilusaks bronhiidiks või kopsupõletikuks! Lisame siia selle, et me võiksime süüa maksimaalselt päevas 50g suhkrut ja seda mitte kõigele lisaks, vaid KÕIK kokku ehk toidus sisalduv, puu- ja aedviljades sisalduv, karastusjookides jne.

Ja loomulikult hea uni ja rahu! Nendeta pikeneb põdemine märgatavalt.

Ning kui soovid saada lõõrid lahti, siis söö tsillit, eriti valdavalt mõjub see kuumutades, nt pannil. 😀

Nii lihtne see ongi!

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Back to top